June 17, 2019 17:17
Хроника

Каменуван воз на влезот во Тетово

Вчера на железничката станица на влезот од Тетово непознато лице го каменувало патничкиот воз што сообраќал на релација Скопје – Кичево.

МВР соопшти дека било искршено едно прозорско стакло, додека повредени лица нема. Се работи на расчистување на случајот.

Нови вести

Откриени злоупотреби во 24 случаи при обесштетувања од земјотресите во Охрид

Filip

Избегал од затвор, па ограбувал куќи во Охрид

Igor

Притворен тетовец кој со нож му го расекол вратот на сограѓанин по расправија

Igor