July 23, 2021 20:35
Македонија

Калошев по вчерашното приведување очекува извинување од МВР

Членот на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ, Стефан Калошев, кој вчера беше приведен од полицијата за време на блокадата на крстосницата кај ТЦ „Мавровка“ очекува извинување од МВР.

енеска поднесовме Претставка до внатрешната контрола во МВР, очекуваме органите да одговорат по истата, да биде санкциониран сторителот. И го повикувам МВР да се извини, а воедно сакам да ги повикам денеска во 15 часот сите граѓани на Република Македонија повторно да дојдат на протест. За Македонија се работи!, рече Калошев.

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD. Hikaru no Go: Sabaki no Ikkyoku! Inishie no Hana yo Sake!! (https://animeflix.nl/m/exdW) Episode Full

https://animefreak.ws anime freaks anime. Dominion Episode 4

Watch anime online for free at 4Anime bleach 4anime. Magi: The Labyrinth of Magic (https://4anime.biz/m/G55) Episode 25

KissAnime Pbase: https://pbase.com/kissanimemx/profile