June 26, 2022 21:52
Свет

Калин: Не би било добро Турција да биде рестриктивна кон Русија

Турција мора да одржи деликатна дипломатска рамнотежа по руската инвазија на Украина за да остане во позиција да помогне да се стави крај на војната преку преговори, изјави денеска Ибрахим Калин, портпарол на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган.

Калин, кој е и главен советник за надворешна политика на Ердоган, изјави за „Ројтерс“ дека иако Анкара ја критикуваше инвазијата на Москва на 24 февруари и акциите на бојното поле, не би било добро да се заземе рестриктивен став против Русија, пренесува „Ројтерс“.

dang ky go88 diễn đàn go88 bắt cầu tài xỉu go88

where can i buy sunwink mất tài khoản sunwin sunwin pro plus apk