January 25, 2022 05:33
Магазин

Како Дензел Вашингтон го вади најдоброто од младите глумци?

Глумецот Кори Хокинс постојано се издигнува во Холивуд откако обезбеди повеќе вредни улоги во филмови за само неколку години.

По рап-драмата „Straight Outta Compton”, каде што го глумеше Доктор Дре, „Кинг Конг”, „Живи мртовци” итн., сега тој се најде и во монохроматската филмска адаптација на „Трагедијата на Магбет” (Tragedy of Macbeth), од Вилијам Шекспир, каде што глуми наспроти еден од неговите идоли – Дензел Вашингтон. Да се ​​работи заедно со „ветеранот” е сон за многумина во филмската индустрија. Но, за Кори, Вашингтон (67) бил вистински ментор.

– Јас сум му бескрајно благодарен на тој човек. Го познавав и претходно, но сега навистина „го делам екранот” со него… И просторот, седам во неговата соблекувална и разговараме, се молиме, те слуша, зборувате за спорт, што и да е… Знаете, велат дека никогаш не ги запознаваме своите херои, а ти ја побиваш таа гласина, човеку, бидејќи тој е најголемиот на сите времиња!, вели Хокинс (33), за интернет емисијата „Варајети”.

Тој вели дека повозрасниот колега оскаровец постојано се изненадува не само другите, туку и себеси.

– Како прво, подобро е да го дадеш своето најдобро во работата со Д. (Дензел). Тој не трпи будали и доаѓа спремен на работа, па и ти, подобро – дојди спремен на работа. Забавата во работата е тука, но за мене ова беше уживање. Благодарен сум што сум овде и што го имам како ментор, нагласува младиот глумец.

Кори Хокинс не е единствениот млад глумец кој работел со двократниот оскаровец. И Мајкл Б. Џордан има слични врвни впечатоци. Дензел го режираше „Дневникот на Џордан” (A Journal for Jordan), а Мајкл овде е во главната улога.

– Кога Дензел режира, тоа е како имате маестро за сè!, изјави Џордан. – Тој се појавува секој ден на работа и дава сè од себе. А, заминува без ништо „во резервоарот”, така што треба да ја усогласите таа енергија и „тој погон”. Тоа дефинитивно ме поттикна да направам повеќе.

И двата филма излегуваат на 25 декември годинава.

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

Hunter x Hunter (2011) (Dub) Episode 144

Tokyo Revengers Episode 22 - Uncen

anime streaming 4Anime To Your Eternity

4Anime My Hero Academia Season 3 (Dub)

4Anime Kiss x Sis (TV)