Македонија

Како Груевски ја бранеше Јанева дека била стручна, искусна и стабилна личност

Како Груевски ја бранеше Јанева дека била стручна, искусна и стабилна личност

Прашан, што мисли за изборот, Катица Јанева да го води Специјалното јавно обвинителство, Никола Груевски во 2015 година со куп пофални зборови ја опиша, Јанева.

-Се работи за личност кој е висок професионалец, кој што има меѓународни обуки во Америка, Италија и други држави. Личност која е професионална, искусна, образована, стабилна и која што ќе може да се носи со оваа работа, рече Груевски.

Инаку, поранешниот премиер е осуден на двегодишна казна затвор и се наоѓа во бегство во Унгарија.

Поврзани вести

Груевски: Ако Десковска најде фирма која со изнуда сум ја презел веднаш да ја конфискува

Igor

Груевски: Пендаровски фатил два вируси од СДСМ, едниот е опсесијата со мене, вториот лажењето

Igor

Груевски: Унгарија изгради нов стадион за 68 илјади гледачи, се чека Жерновски да каже дали ќе падне

Igor