Хроника

Казни за 42 возила што вршат јавен превоз, 22 имале неисправни сопирачки

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (27 јануари) од 8 до 12 часот, спроведе акциска контрола на возила кои вршат јавен превоз на патници, пред се автобуси и комбиња.
При контролата, откриени и санкционирани се 42 технички неисправни возила, од кои 22 имале неисправен уред за запирање, 6 неисправен уред за управување итн. Од овие 42 прекршоци, 11 биле констатирани на територија на СВР Тетово, 10 на територија на Скопје… Возилата се исклучени од сообраќај и ќе следуваат соодветни поднесоци.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time Episode Full

stream anime online Tokyo Revengers (Dub)

GoGoAnime The Daily Life of the Immortal King 2nd Season

gogoanime GoGoAnime Pokémon Journeys: The Series

watch anime My Hero Academia Season 5 (Dub)