January 25, 2022 05:40
Хроника

Казни за 179 пијани возачи на територијата на цела држава

Во текот на изминатата вечер во периодот од 23.00 до 05.00 часот спроведена е зајакната акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол на територијата на Република Северна Македонија, при што санкционирани се 179 возачи.

Како што информриаа денеска од МВР, од нив, 42 на територијата на СВР Скопје, 35 на територијата на СВР Битола, 29 на територија на СВР Тетово…

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови.

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime My Hero Academia Season 2 Episode 23

4 anime biz Bleach (Dub)

english anime 4Anime Black Clover (Dub)

animes online 4Anime Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?

Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Episode 7