November 26, 2020 04:37
Хроника

Казнети 846 лица за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (24/25.10.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 846 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.