January 17, 2021 22:19
Хроника

Казнети 615 лица за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (23/24.11.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 615  прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со ковид-19.

Fire Force Season 2 (Dub) (https://animeflix.nl/m/OKJa) Episode 17 at website https://animeflix.nl animeflix banana fish

By the Grace of the Gods (https://animeheaven.pro/m/0r8r) Episode 12 at AnimeHeaven dragon ball z anime heaven