October 27, 2020 11:06
Хроника

Казнети 597 лица кои не носеле маски

Во текот на изминатото деноноќие (21/22.09.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 597 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.