January 22, 2022 22:41
Хроника

Казнети 542 пребрзи возачи за еден ден

Во текот на вчерашниот ден (05.12.2021) Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 542 возачи. Од нив 40 возилa се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а 13 возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина. Притоа, 258 возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 284 надвор од населено место.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

animefreaks official website Attack on Titan Season 3

AnimeFreak The Rising of the Shield Hero (Dub) Episode 18

anime stream Tokyo Revengers

AnimeFreak Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

One Piece (Dub) Episode 754