March 9, 2021 11:26
Хроника

Казнети 302 граѓани за неносење маски

Во текот на изминатото деноноќие (10/11.01.2021 година) на територијата на Република Северна Македонија по однос на мерката за не носење лична заштита на лице регистрирани се 302 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните  да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Watch The King's Avatar Episode 3 (https://animefreak.ws/m/al6o/ep-3) at AnimeFreak kiss x sis animefreak

Fire Force (Dub) (https://crunchyrollfree.com/m/VER2) Episode 24 at website https://crunchyrollfree.com crunchyroll free premium code