March 8, 2021 12:57
Хроника

Казнети 265 возачи во Скопје, 31 за возење без возачка дозвола

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (26.01.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

Само на територијата на град Скопје изречени се вкупно 265 мерки, од кои 31 мерка за возење без возачка дозвола, 11 за нерегистрирани и технички неисправни возила, 7 санкции за управување под дејство на алкохол, 14 за поминување на затворен семафор (црвено светло),  20 мерки за користење на мобилен телефон, 13 мерки за некористење на сигурносен појас, 14 санкционирани пешаци.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот.

One Punch Man 2nd Season (Dub) (https://animeflix.nl/m/aV1D) Episode 12 at website https://animeflix.nl attack on titan animeflix

Attack on Titan Season 2 (Dub) (https://funimationfree.com/m/6d6l) Episode 12 at website https://funimationfree.com. See more funimation and crunchyroll