June 14, 2021 08:51
Хроника

Казнети 193 возачи за непрописно престигнување, од кои 72 во Тетовско

Во текот на вчерашниот ден (12.04.2021) Мобилната единица за безбедност во сообраќајот на патиштата спроведе зајакната акциска контрола за санкционирање на возила кои непрописно престигнуваат на територијата на Република Северна Македонија, при што санкционирани се 193 возачи.
Од нив, 72 на територијата на СВР Тетово, а 44 непрописно престигнувале на територијата на СВР Охрид.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

AnimeFreak attack on titan animefreak: Watch Boku no Hero Academia 5th Season Episode 3 (https://animefreak.ws/m/Z83o/ep-3)

GoGoAnime one punch man season 2 gogoanime: The Misfit of Demon King Academy (https://gogoanime.be/m/VXQj) Episode 13