April 11, 2021 12:44
Хроника

Казнети 193 возачи во Скопје, 24 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (24.02.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

Само на територијата на град Скопје изречени се вкупно 193 мерки, меѓу кои за возење без возачка дозвола 29, 24 за непочитување на брзина на движење, осум за технички неисправни и нерегистрирани возила.

Изречени се 10 санкции за користење на мобилен телефон, седум за возење под дејство на алкохол, пет за некористење сигурносен појас, четири за минување на затворен семафор (црвено светло), пет за прекршоци што ги чинат пешаците, четири санкционирани мотоциклисти и 44 казни за непрописно паркирани возила.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот. 

Fairy Tail (Dub) (https://kissanimeonline.com/m/7oRK) Episode 175 at website https://kissanimeonline.com kissanime boku no hero

Watch The Testament of Sister New Devil (Dub) Episode 4 (https://animedao.nl/m/1oxj/ep-4) at website https://animedao.nl. See more steins gate animedao