June 24, 2021 06:10
Хроника

Казнети 16 лица за прекршувања на полицискиот час, 469 за неносење маска

Поради неносење маска на територијата на државава вчера се казнети 469 граѓани, 16 го прекршиле полицискиот час, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Од МВР апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

AnimeTV anime tv demon slayer: Watch My Hero Academia 3 (Dub) Episode 21

AnimeHeaven animeheaven one piece: Boruto: Naruto Next Generations (Dub) (https://animeheaven.pro/m/EW6q) Episode 119