October 23, 2021 00:57
Хроника

Казнети 158 возачи во Скопје, од кои 73 за брзо возење

Полицијата вчера казни 158 возачи во Скопје, од кои 73 за брзо возење, соопшти Министерството за внатрешни работи.

„На територијата на град Скопје изречени се вкупно 158 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 73 санкции, 22 за возење под дејство на алкохол, 18 за прекршоци што ги чинат возачите на мотоцикли. Изречени се 11 мерки за возење без возачка дозвола, девет за возач почетник“, соопшти МВР.

Од таму најавија засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат.

Watch Shakugan no Shana: Season I (Dub) Episode 24

AnimeHeaven: Yebisu Celebrities 1st anime episode Full online free at https://animeheaven.pro dragon ball super anime heaven

TwistMoe Watch english anime Online in HD for FREE

Watch The Laws of the Universe: Part 1 Episode Full

Hubpages: https://hubpages.com/@gogoanimebe

Gogoanimelol doodlekit: https://gogoanimelol.doodlekit.com/