Uncategorized

Казнети четворица-возеле со над 200 км на час на автопатот Куманово- Скопје- Велес

Денеска (19.01.2022) Мобилната единица за безбедност на сообраќајот на патиштата спроведе зајакната акциска контрола на автопатот Куманово – Скопје – Велес за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 95 возачи. Од нив, 16 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а четири возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

Ranking of Kings Episode 10

AnimeDao Naruto: Shippuden Episode 493

english dubbed anime Attack on Titan Final Season (Dub)

anime to watch AnimeDao Naruto (Uncropped) (Dub)

sites to watch anime Death Note

tải go88