September 25, 2021 05:44
Хроника

Казнети и исклучени од сообраќај 91 пијан возач

Вкупно 91 возач се санкционирани синоќа зашто возеле под дејство на алкохол, соопшти МВР.

Акцијата е спроведена синоќа од 21 од 03 часот на територијата на целата држава.

-Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта., апелира МВР. 

KissAnime Watch anime online, English anime online HD

AnimeFreak: Danganronpa 3: Monokuma Gekijou anime episode 3 - Raw online free at https://animefreak.ws fire force animefreak

TwistMoe Watch anime online, English anime online HD

WCOStream - Watch anime online, English dub anime

Linktr: https://linktr.ee/animefreakws

Mixcloud: https://www.mixcloud.com/animeflixnl/