June 23, 2021 07:47
Хроника

Казнени налози за девет велешани предложени парични казни за непочитување на полицискиот час

Основното јавно обвинителство Велес до Основен суд Велес поднесе предлози за издавање казнени налози против девет лица од Велес за кривично дело „Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член 206 од Кривичниот законик”.

Како што информира ОЈО, обвинетите постапиле спротивно на прописите со кои се определени мерки за спречување на ширењето на коронавирусот, односно го нарушиле полицискиот час.

-За сите обвинети надлежен јавен обвинител предложи да им бидат изречени парични казни и тоа по 40 дневни глоби во износ од по 20 евра во денарска противвредност, соопшти ОЈО.

AnimeDao animedao tv kissanime: Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai (https://animedao.nl/m/jRNN) Episode 13

AnimeTV watch anime free: Watch Fairy Tail Episode 109 (https://animetv.cc/m/wP8/ep-109)