Македонија

Каевски: Опозицијата ги нарушува процесите за сензитивни прашања со Бугарија

„Во многу наврати укажавме и покажавме дека црвените линии се загарантирани. За јазикот и идентитетот не се разговара и жал ми е што Владата мора постојано да го докажува. Имаме опозиција која ги нарушува процесите за вакви сензитивни прашања“ кажа пратеникот од СДСМ, Дарко Каевски во емисијата „Топ тема“ на Телма.

Тој додаде дека жал му е што опозицијата не е директно вклучена во разговорите со бугарија, како што се примерите од сите земји.

„Кога се разговара за прашања од голема важност за државата, ставовите на власта и опозицијата треба да бидат идентични и заеднички да делуваат. Кај нас имаме спротивна ситуација. Владата нон стоп се докажува, а од Белиот дворец имаме спинови за некакви нарушувања на позициите“ рече Каевски.

Тој додаде дека Бугарија во минатото го гледаше разединувањето во земјава и тоа го злоупотребуваше.

„Христијан Мицкоски едно говори пред јавноста, нарачува прашања, а кога ќе се сретне со претставниците во Бугарија го поддржува Договорот. Исто беше и претходно, кога на средбата со Борисов на бугарски јазик го поддржа договорот“ кажа Каевски.

anime streaming. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

One-Punch Man Episode 3

AnimeHeaven Ranking of Kings Episode 12

animeheaven es AnimeHeaven Tokyo Revengers

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time Episode Full

animeheaven es AnimeHeaven My Hero Academia (Dub)