October 22, 2021 09:30
Македонија

Каевски: Вложувањата во МВР придонесоа да имаме мотивирана полиција и пад на криминалот

Преку одговрен и транспарентен пристап СДСМ ја трансформираше полицијата во вистински пријател и заштитник на граѓаните.
Постојано се вложува во условите за работа, што придонесува денес да имаме високо мотивирана полиција која ефикасно и неселективно се справува со секој вид на криминал.
За овие четири години реконструирани се 58 објекти на Министерството за внатрешни работи, а изградени и во фаза на градба се неколку објекти за потребите на МВР.
Редовно се исплаќа бонус плата за остварени прекувремени работни часови.
Постојано се вложува и во набавка на нова опрема. Само во овој период набавени се 8.000 пара чевли, нови униформи за единицата за брзо распоредување и интервентната полиција, набавени се 40 нови дрегери, како и нови радарски системи.
Сето тоа приднесува за поефикасна работа на полицијата и намалување на стапката на криминалот.
Во првото полугодие од оваа 2021 година, забележан е пад на криминалот за 10,8 отсто во однос на истиот период лани.
Со ваков ефикасен пристап, постојано расте довербата на граѓаните кон полицијата која денеска е заштитник на граѓаните, чувар на законите и правниот поредок.
Продолжуваме со инвестиции во безбедносниот сектор за уште помотивирана полиција која бескомпромисно, чесно и неселективно ќе се бори против секој вид на криминал и корупција.

KissAnime: Rage Comics: The Ghost Story anime episode 10 online free at https://kissanime.mx kissanime promare

Website https://wcostream.cc: Watch Moonlight Mile 1st Season: Lift Off (Dub) wcostream Episode 12 wcostream dragon ball z

AnimeHeaven: Ergo Proxy anime episode 23 online free at https://animeheaven.pro boruto anime heaven

https://animeflix.nl animeflix hunter x hunter 2011

Uid: http://uid.me/gogoanimebe

Reverbnation: https://www.reverbnation.com/artist/animeflixnl