December 13, 2019 06:39
Спорт

Кадетите поразени од Русија на ЕП, ќе разигрува за пласман од деветтото до шеснаесеттото место

Кадетската репрезентација на Северна Македонија ќе разигрува за пласман од деветтото до шеснаесеттото место на Европското првенство за кошаркари до 16 години, откако денеска избраниците на Денис Дервишевиќ беа поразени од селекцијата на Русија со 70-45 (11-7, 19-11, 16-7 и 24-20).

Андреј Митревски со 14 поени беше единствен кој имаше двоцифрен ефект во нашиот тим.

Следен противник на нашите кадети е репрезентацијата на Босна и Херцеговина. Натпреварот ќе се одигра на 14. август, со почеток во 16:30 часот.

Нови вести

Јунајтед со четири гола за 11 минути против АЗ

Igor

Челзи го врза перспективниот Томори за 5 години

zane

Арсенал постигна два гола за 3 минути и се пласираше во осминафиналната фаза на ЛЕ

zane