November 28, 2020 23:17
Спорт

Кавани се подготвува за своето деби против ПСЖ

Новото засилување на Манчестер јунајтед, Единсон Кавани тренира со тимот пред утрешниот натпревар во Лигата на шампионите против неговиот поранешен клуб Пари Сен Жермен.

Уругваецот мораше да претрпи двонеделна самоизолација, која заврши во саботата. Поради оваа причина, тој ја пропушти победата над Њукасл, но вчера се појави на тренинг базата во „Карингтон”.

Денес, сепак, Кавани тренира со полна брзина за прв пат со другите соиграчи.

Уште едно од новите дополнувања – Алекс Телес, исто така учествуваше во денешната активност и го чека своето деби.

Мејсон Гринвуд, кој ја пропушти посетата наЊукасл, исто така беше дел од групата.

ПСЖ е домаќин на утрешниот натпревар од групата „Х” од Лигата на шампионите. „Црвените ѓаволи” го отстранија шампионот на Франција во осминафиналето пред 19 месеци по сензационалната победа од 3:1 на реваншот во Париз.