October 14, 2019 00:59
Македонија

Кабинетот на Пендаровски се извини за погрешно поставеното црногорско знаме

При средбата на македонскиот претседател Стево Пендаровски и на  црногорскиот Мило Ѓукановиќ во Скопје, знамето на Црна Гора беше свртено на обратна страна.

По тој повод кабинетот на претседателот Пендаровски упати извинување до кабинетот на претседателот на Црна Гора Ѓукановиќ, кој на 2 октомври беше во официјална посета на Северна Македонија.

Нови вести

Макрон вечераше со Меркел, Сирија главна тема на разговор

Igor

Јанева утре заминува од болница, се враќа во притвор

Filip

Никаков датум за преговори да не им се дава на Северна Македонија и Албанија, смета Франција

Filip