January 19, 2021 15:29
Свет

И Франција надмина еден милион заразени со коронавирус

По Шпанија, и Франција ја надмина бројката од над еден милион заразени лица со коронавирус. Со тоа, досега во земјата со коронавирус се заразиле 1.000 369 лица.

Само вчера беа регистрирани 26.676 нови случаи, што е шести пат, во период од 12 дена, во Франција да има над 25.000 нови инфекции.

Досега починале 34.075 лица.

Watch Pokemon Journeys: The Series Episode 33 at website https://kissanimeonline.com. See more kissanime fire force

The Promised Neverland Episode 12 at website https://animeflix.nl mob psycho 100 animeflix