January 27, 2022 07:18
Хроника

И сопственикот на „Беса Транс“ возел еден од автобусите во турата за Истанбул

Сопственикот на „Беса Транс“, Беким Хаџиу негирал дека причините за пожарот се поврзани со возачите на автобусите и патниците во нив во распитот заедно со уште осуммина лица поврзани со работењето на фирмата, објави Телма.

Обвинителката Вилма Русковска вели дека од Турција тргнале 4 автобуси. Во различен период ја минале границата со Бугарија бидејќи дел до патниците инсистирале да одат на шопинг.

Ова е причината зошто конвојот се раздвоил и патувал со задоцнување од 20-тина минути и немало кој да му пружи помош на несреќниот со реден број 3, автобус кој изгоре до пепел.

Деталите на обвинителите за кобното патување им ги открил сопственикот на „Беса Транс“ кој бил еден до возачите на вториот автобус, а со себе го водел и семејството во Турција.

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

Naruto (Dub)

AniWatch Horimiya (Dub) Episode 12

watch anime online AniWatch WONDER EGG PRIORITY

My Hero Academia Season 3 Episode 23

ani watch Attack on Titan Final Season