November 28, 2020 05:59
Спорт

И Роналдињо позитивен на Ковид 19

Легендарниот бразилски фудбалер, Роналдињо е позитивен на коронавирус.

Поранешната ѕвезда на Барселона и Милан по пат на социјалните мрежи објавил дека се заразил со коронавирус. Инаку, Роналдињо оваа година стана хит на сите меридијани, но овој пат не поради фудбалска магија. Уапсен е во Парагвај бидејќи влегол со лажен пасош, а во прашање било перење пари.

Открил дека мора да да биде во двонеделана самоизолација, но и дека нема никакви симптоми.