September 25, 2021 02:34
Спорт

И Путин е воодушевен од играта на Медведев

Данил Медведев му се испречи н патото на Новак Ѓоковиќ да испише тениска-историја недозволувајќи му да го комплетира календарскиот слем, но затоа пак тој си запиша во својата кариера прв прв гренд-слем трофеј со триумфот на Ју-Ес Опен. Младиот 25-годишен тенисер од Москва го победи Ѓоковиќ со 6:4 во трите сета и стана само вториот тенисер по Рожер Федерер кој му нанел пораз во максимални три сета на Србинот во едно финале на Ју-Ес Опен./ Медведев е третиот Русин по Јевгениј Кафелников и Марат Сафин кој победил на гренд-слем турнир.

Поради големиот успех и начинот на кој го победи светскиот рекет број еден, Медведев стана топ тема во родната Русија, од каде пристигна четитка и од претседателот Владимир Путин.

– На патот до финалето на престижното натпреварување, ти покажа највисока класа на знаење и упорност во постигнувањето на твоите цели и во одлучувачкиот меч, одигра на сигурен и самоуверен начин, не оставајќи му никаква шанса на силниот и реномиран противник. Така играат вистински шампиони, – гласи пораката потпишана од претседателот Путин.

 

Watch Seton Academy: Join the Pack! Episode 12

Website https://animeheaven.pro: Watch Motto To LOVE Ru (Dub) animeheaven Episode 12 watch animes

AnimeFreak: Fate/stay night: Unlimited Blade Works - Prologue (Dub) anime episode Full online free at https://animefreak.ws animefreaks official website

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official

Acva2010 cs: https://acva2010.cs.drexel.edu/forum/index.php?u=/user/profile/57085/

Utellstory: https://www.utellstory.com/profile/stories/77224