August 3, 2021 15:34
Спорт

И Металург пријави дека има двајца инфицирани од корнавирусот

Коронавирус влезе и во редовите на македонскиот ракометен суперлигаш Металург. Клубот од Автокоманда на својата официјална интернет страница соопшти дека денешните тестирања покажале позитивни членови во екипата.

-Од последното тестирање во минатата недела до денешното, за жал имаме два позитивни случаи, од кои еден е играч, а еден е член на стручниот штаб. И двајцата се без симптоми и се во добра здравствена состојба. Ќе ги испочитуваат протоколите и ќе останат во изолација до следното тестирање за 10 дена, изјави претседателката на Металург Зорица Блажевска.

Металург в понеделник ќе замине во Франција, каде во вторник ќе го одигра првиот натпревар во групната фаза на Лига Европа против екипата на Тулуз.

WCOStream anime online: The Quintessential Quintuplets 2 (https://wcostream.cc/m/Jbwa) Episode 12

KissAnime vinland saga kissanime: Watch Hori-san to Miyamura-kun Episode 4 (https://kissanimeonline.com/m/rybq/ep-4)