October 16, 2021 19:33
Македонија

И економскиот директор на тетовската клиника поднесе оставка

Економкиот директор на Клиничкиот центар Тетово, Артан Етеми поднесе оставка како морален чин по трагедијата во модуларната болница, од каде и самиот ги извлекувал жртвите. Претходно и директорот на Клиниката, Флорим Бесими поднесе оставка.

-Чувствувајќи ја длабоката болка од трагедијата што се случи во модуларниот центар во Тетово, каде што бев и лично присутен, од тажните слики што ги доживеав извлекувајќи ги со свои раце телата на жртвите, во својство на економски директор ја давам мојата оставка од оваа позиција од морален чин.Јас верувам на принципот дека истражните тела и меѓународно ангажираните експерти ќе ја откријат вистинската причина за тоа како настана трагедијата што се случи во модуларниот центар и која ги скрши нашите срца.Ја споделувам болката со роднините на жртвите, напиша Етеми на Фејсбук.

https://animekisa.in watch animes

AnimeHeaven: Triangle Heart: Sweet Songs Forever anime episode 4 online free at https://animeheaven.pro anime heaven au

KissAnime Watch english anime Online in HD for FREE

Animepahe: Detective Conan Bonus File: Fantasista Flower anime episode Full online free at https://animepahe.cc free anime online

Multichain: https://www.multichain.com/qa/user/animeflixnl

Vi gravatar: https://vi.gravatar.com/animefreakws