December 6, 2019 04:33
Балкан

И „гејзери“ на белградските улици од големото невреме

Големо невреме денеска попладне го зафати главниот град на Србија, Белград, поради што се случил и прекин во снабдувањето со електрична енергија, се уривале дрвја, но се формирале и „гејзери“ на улиците.

Како што јавуваат српските медиуми, автобусите на градскиот сообраќај едвај се движеле по улиците, а дел од паркираните возила настрадале откако врз нив паднале дрвја што биле скршени во невремето.

Нови вести

Во Равена запленети 163.000 литри нафта шверцувана од Албанија

Filip

Османи: Влада на ЛДК и ВВ е историски момент што го побараа косовските граѓани на избори

Filip

Олсиан Чела избран за нов албански Главен државен обвинител

Filip