October 19, 2021 00:00
Спорт

И Антиќ се прости од Дуда Ивковиќ: Ти благодарам за се

Смртта на еден од најдобрите кошаркарски тренери на сите времиња, Душан – Дуда Ивковиќ ги растажи љубителите на „кралицата на спортовите“. Многумина за последен пат се простуваат од великанот на европската кошарка, а меѓу нив е и поранешниот македонски интеранционалец, сега прв ќовек на мак-баскетот Перо Антиќ.
Претседателот на кошаркарската федерација на Македонија (КФСМ) Антиќ работеше под палката на Дуда во грчкиот Олимпијакос со кого заедно во 2012 година ја покорија Европа.
-Ти благодарам за се, „коуч“… Почивај во мир, Дуда“, напиша Антиќ, засега единствениот македонски кошаркар кој заигра и во најсилната светска лига НБА, на својот инстаграм-профил каде на крајот закчи една од заедничките фоторафии со трофејниот стратег.

GoGoAnime Watch english anime Online in HD for FREE

TwistMoe: Kodocha anime episode 102 online free at https://twistmoe.net anime to watch

Sinbad: Night at High Noon and the Wonder Gate (https://4anime.biz/m/0xPR) Episode Full

Sweat Punch (https://animeflv.uk/m/9yoN) Episode 4

Mootools: https://mootools.net/forge/profile/gogoanimelol

Google: https://www.google.com/maps/d/edit?mid=1DIUd3uwqJsW4WzTZ2yATwOqDGu3aToNH&usp=sharing