October 1, 2020 20:12
Спорт

И Алегри опција за клупата на Барса

Поранешниот тренер на Јувентус, Масимилиано Алегри, добил предлог да ја предводи Барселона.

Педесет и две-годишниот стратег треба да го замени Ернесто Валверде, за кого се очекува да биде отпуштен, пренесува „Ел Мундо Депортиво”.

На крајот на минатата сезона Алегри го напушти Јувентус.

Во моментов, Италијанецот е на одмор и учи англиски јазик.