October 26, 2021 14:54
Спорт

Итудис ќе биде нов селектор на грчките кошаркари

Грчкиот кошаркарски тренер Димитрис Итудис (51) се очекува наскоро да седне на селекторското столче на местото на познатиот американски стратег Рик Питино, јавија денеска локалните медиуми.

Итудис од 2014 година е тренер на московска ЦСКА со која освои две титули во Евролигата (2016, 2019). Претходно долги години беше помошник на српскиот стратег Жељко Обрадовиќ во атински Панатинаикос.

Во кариерата Итудис ги предводеше и солунски ПАОК и турски Банвит.

Website https://animeflix.nl: Watch InuYasha: The Final Act animeflix Episode 26 dragon ball super animeflix

Watch Sword for Truth Episode Full

KissAnime: Samurai Warriors: Legend of the Sanada anime episode Full online free at https://kissanime.mx dubbed anime

AnimeFreak: Phantom Quest Corp. (Dub) anime episode 4 online free at https://animefreak.ws animefreak death note

Ask: https://ask.fm/gogoanimelol

Git qt: https://git.qt.io/gogoanimebe