Свет

Итен состанок на безбедносниот сојуз за Украина на 31 јануари

САД побараа итен состанок на Советот за безбедност за Украина.

Тие испратиле барање за свикување на состанок на Советот за безбедност на ОН за Украина на 31 јануари, соопшти американската мисија во ОН.

Сега е потребно целосно внимание на Советот, а во понеделник очекуваме директна и намерна дискусија, се наведува во соопштението, пренесува агенцијата ТАСС.

watch animes. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

anime streaming AnimeFreak DARLING in the FRANXX

english dubbed anime AnimeFreak Attack on Titan Final Season Part 2

watch animes Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

anime website My Hero Academia (Dub)

animefreak The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants