October 14, 2019 01:33
Спорт

Италија последен четвртфиналист на ЕП во одбојка

Репрезентацијата на Италија избори учество во четвртфиналето на Европското првенство во одбојка, откако вечева со максимални 3-0, по сетови 25:22, 25:18 и 25:21 ја совлада селекцијата на Турција.

Италијаните во следната рунда ќе играат со Франција.

Другите три четвртфинални двојки се:
Русија – Словенија
Полска – Германија
Србија –Украина.

Нови вести

Полска пресилна за Македонија

Igor

Нејмар се повреди на пријателскиот натпревар против Нигерија

Filip

Чех го имаше своето деби на хокеарски натпревар

Filip