October 22, 2021 12:09
Спорт

Италија е нов европски шампион во одбојка

Италија е нов европски одбојкарски шампион, менувајќи ја Србија на врвот на одбојката на Стариот континент! Италијанците до европскиот трофеј дојде со триумф во повеќе од драматично финале против репрезентацијата на Словенија во пет сета.

Откако Словенците го добија првиот сет со 25-22, вториот и припадна на Италија со 20-25. Потоа наизменично повторно следеше сет за Словенија од 25-20, за да четвртиот им припадна на „аѕурите“ со сосема идентични 20-25.

Одлучувачкиот петти сет Словенците го почнаа одлично со 3-0, но се потоа беше во знакот на Италија која играше извонредно во последниот сет водена и од одличните сервиси на 19-годишниот Маркети за освојување на сетот со 11-15 и конечна победа од 2-3 во сетови.

Бронзата на најдобрите на континенталниот собир ја освои Полска која во три сета ја победи Србија во битката за третото место.

Website https://animepahe.cc: Watch Mobile Suit Gundam: The Origin (Dub) animepahe Episode 6 animepahe

Vampire Hunter D (Dub) Episode Full

https://twistmoe.net watch anime

AnimeFLV: Lupin III: Operation Return the Treasure anime episode Full online free at https://animeflv.uk watch anime free

Folkd: https://www.folkd.com/user/animefreakws

Mobygames: https://www.mobygames.com/user/sheet/userSheetId,819347/