March 6, 2021 03:21
Свет

Италијанската Влада одобри нов пакет мерки за поддршка на компаниите

Италијанската Влада одобри нов пакет мерки во вредност од околу 10 милијарди евра за поддршка на компаниите погодени од вториот бран на пандемијата на коронавирус.

Според мерките одобрени доцна синоќа, Рим веднаш ќе понуди 1,95 милијарди евра грантови за компаниите погодени од вирусот и ќе помогне во обезбедување храна за сиромашните.

Владата подготви и дополнителни осум милијарди евра за зајакнување на постојните шеми за помош.

Во претходните 24 часа во Италија беа регистрирани 37.242 нови случаи на коронавирус и 699 смртни случаи.

Во Италија годинава се очекува пад на економијата за најмалку девет проценти поради мерките насочени кон борба против епидемијата. 

The Daily Life of the Immortal King (https://funimationfree.com/m/Blb7) Episode 15 at website https://funimationfree.com. See more funimation reddit

Naruto: Shippuden (https://animefreak.ws/m/3Ra) Episode 500 at website https://animefreak.ws. See more anime freak new site