January 27, 2022 07:52
Свет

Италијанец се обидел да се вакцинира со лажна рака

Италијанец кој сакал потврда за вакцинација против Ковид-19, а да не се вакцинира, се појавил на закажан термин со лажна рака, соопштија властите.

Маж на околу 50 години се појавил на вакцинација со силиконски калап што му ја покривал десната рака, надевајќи се дека тоа ќе помине незабележано.

Меѓутоа, медицинската сестра не била измамена и мажот бил пријавен во полиција во градот Бијела, во северозападна Италија.

Медицинската сестра за локалните медиуми изјавила дека видела дека неговата кожа е гумена и студена, а пигментот пресветол, кога му го подигнала ракавот. Откако бил откриен, мажот се обидел да ја убеди сестрата да го затвори едното око, објави „Република“. Наместо тоа, таа го пријавила во полиција за измама.

Наводно се работи за човек кој е суспендиран од работа бидејќи не бил вакциниран, а вакцината е задолжителна за сите здравствени работници во Италија.

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

english anime GoGoAnime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc

BANANA FISH Episode 20

gogo anime tv TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy-

Hunter x Hunter (2011) (Dub)

anime gogo My Hero Academia Season 3