October 16, 2021 20:43
Балкан

Исчезна мал авион во близина на грчкиот остров Самос

Мал авион од типот Цесна 172 вечерва исчезна во морскиот дел во близина на грчкиот остров Самос, а според првичните информации од Грција полетал од Израел и над островот му се губи трагата, а во тек е операција за пронаоѓање, јави дописничката на МИА од Атина.

Станува збор за приватен израелски авион со четири седишта, а засега е непознат бројот на патниците што се превезувале, ниту пак дали Самос била нивната крајна дестинација.

Според локалните медиуми од островот, како и според грчката државна телевизија ЕРТ, авионот паднал во морето, а веќе биле пронајдени две безживотни тела, иако се уште нема официјална потврда.

KissAnime: Infini-T Force Movie: Gatchaman - Saraba Tomo yo (Dub) anime episode Full online free at https://kissanime.mx kissanime reddit

WCOStream: Detective Conan Movie 17: Private Eye in the Distant Sea anime episode Full online free at https://wcostream.cc wcostream spongebob

AnimeHeaven: Shamanic Princess (Dub) anime episode 6 online free at https://animeheaven.pro watch anime dub

Website https://4anime.biz: Watch MARGINAL #4 the Animation 4anime Episode 12 4anime chromecast

Myminifactory: https://www.myminifactory.com/users/animeflixnl

Vinhcuu dongnai: http://vinhcuu.dongnai.gov.vn/Lists/Hi%20p/DispForm.aspx?ID=6977