August 5, 2021 02:42
Хроника

Исчезнат маж од селата на Плачковица пронајден мртов на дрво

Штипските пожарникари вчера интервенирале на планината Плачковица, каде од страна на полицијата било побарано интервенција за симнување на мртво тело од дрво.

Станува збор за жител од планинските села, по кој подолг период се трагало, а неговото тело е пронајдено во непристапен планински предел. Пожарникарите интервенцијата ја извршиле во период од 14 до 17.15 часот.

Командирот на ТППЕ-Штип, Тони Атанасов информира дека минатата недела имале само една интервенција на гаснење на пожар на запалена сува трева кај поранешната фабрика „Македонка“, имаат и една техничка интервенција, односно спасување маче во населбата Три Чешми, останатите активности им биле дотур на вода за ЈП „Македонија пат“- Штип. 

Watch anime online for free at GoGoAnime gogoanime mobile. Watch Space Pirate Mito Episode 13

AnimeFreak Watch english anime Online in HD for FREE. Watch Golden Bat Episode 4

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. THE [email protected] CINDERELLA GIRLS Theater (Web) 2nd Season (https://aniwatch.pro/m/kmjY) Episode 13

KissAnime Unimib: https://vbscan.fisica.unimib.it/kissanimemx