September 24, 2021 07:06
Хроника

Исчезнат жител на Теново е починатиот човек најден вчера во реката Вардар кај Радиовце

Тетовската полиција информираше дека е идентификуван починатиот маж кој беше најден во водите на реката Вардар во близина на селото Радиовце вчера околу 14 часот.  Станува збор за 53 годишник од селото Теново, исто од Општина Брвеница кој се водеше како исчезнат од 28 јуни.

– По идентификација од семејството било утврдено дека се работи за З.Р.(53) од тетовско Теново, за кој претходно било пријавено дека се оддалечил од домот. Увид на местото извршиле јавен обвинител и екипа од СВР Тетово, a лекар од итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство, информираат од СВР Тетово.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било предадено на семејството.

AnimeBee | Watch Anime Online | English Sub & Dub Anime Free

Professor Layton and the Eternal Diva (https://animeheaven.pro/m/Or8O) Episode Full

AnimeFreak: Izetta: The Last Witch (Dub) anime episode 12 online free at https://animefreak.ws free anime

Website https://animepahe.cc: Watch Kimera animepahe Episode Full anime

A pr-cy: https://a.pr-cy.ru/gogoanime.be

Community windy: https://community.windy.com/user/gogoanimelol