Балкан

Исчезнатиот Матеј Периш бил активен на Вибер: Мистеријa на телефонот на сплиќанецот

Исчезнатиот Матеј Периш бил активен на Вибер. Негова слика се појавила во бројни групи поврзани со исчезнувањето на младиот човек. Според српските медиуми Матеј бил достапен во 21 часот и 58 минути. Засега не е познато за што станува збор, со оглед на тоа што медиумите претходно објавија дека неговиот телефон последен пат бил лоциран ноќта на неговото исчезнување во близина на остров во Сава.

Но, не е исклучена можноста истражителите да успеале да ги отклучат апликациите на Матеј и покрај тоа што телефонот не е пронајден.

За оваа информација се огласи и Ненад Периш, таткото на исчезнатиот млад човек.

„За тоа сум известен од полицијата. Тоа се активности кои полицијата ги спроведува како дел од истрагата за сите детали за овој случај“, изјави Перис за Телеграф.рс.

Да потсетиме, Матеј Периш исчезна ноќта помеѓу 30 и 31 декември. Вечерта тој бил во клубот „Готик“ со пријателите, за да го напушти клубот нешто по полноќ, а потоа бил снимен со неколку надзорни камери – како трча, се обидува да запре такси и се спушта по скалите кон Сава.

Потрагата по него трае веќе 23 дена, а истражителите се фокусирани на реката Сава

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

anime stream JUJUTSU KAISEN

Banished from the Hero’s Party, I Decided to Live a Quiet Life in the Countryside

That Time I Got Reincarnated as a Slime

GoGoAnime Ranking of Kings

GoGoAnime JUJUTSU KAISEN (Dub)