Хроника

Исчезната кочанка пронaјдена мртва во канал за наводнување кај Виница

Во канал за наводнување во близина на магистралниот пат А3 кај Виница е пронајдено безживотно тело на средовечна жена.

Констатирано е дека се работи за 56-годишната Јасмина Л. од кочанската населба Оризари, која пред неколку дена во Полициската станица во Кочани била пријавена за исчезната.

Смртта без траги на насилство ја констатирал лекар од Итната медицинска помош.

Увид извршила увидна екипа на ОВР – Виница, а по насоки од Основното јавно обвинителство – Кочани телото на починатата е предадено на семејството.

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

Horimiya Episode 4

AnimeDao Bleach Episode 362

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Entertainment District Arc Episode 4

animes online My Hero Academia Season 3 (Dub)

AnimeDao To Your Eternity