Македонија

Истражители влегоа во СЈО за да обезбедат финансиски документи

Истражители по налог на Јавното обвинителство се во просториите на СЈО за да обезбедат финансиски документи, потврдија за МИА од Обвинителството.

Оттаму посочуваат дека станува збор за претходна постапка.

Официјалните информации од базата „Отворени финансии” покажаа дека поранешната специјална обвинителка Катица Јанева за време на својот мандат, зела вкупно 157.000 евра надвор од редовната плата.

Најголем дел од дополнителните 157.000 евра таа ги добивала како додаток за доверливост – да не открива што чула во „бомбите”, а земала и надоместоци за кирија и за тоа што работела вон градот во кој живее.

anime streaming. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

SK8 the Infinity Episode 7

Naruto: Shippuden Episode 498

ANIMEFLIX Fairy Tail

ANIMEFLIX That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub) Episode 20

anime stream Hunter x Hunter (2011) (Dub)

tải go88