January 23, 2020 10:00
Хроника

Истрага против лице кое криело марихуана во дворот на сосетката

Осомничениот неовластено заради продажба држел наркотична дрога – марихуана, со вкупна нето маса од 1.512,2 грама. Дрогата била спакувана во три полиетиленски пакувања завиткани со транспарентна фолија, а осомничениот ги чувал скриени во дворот на негова сосетка во Ѓорче Петров. Извршувајќи работи во дворот, сосетката ја пронашла дрогата и една дигитална вага со остатоци од марихуана.

Со оглед на тоа што постојат околности кои укажуваат на опасност осомничениот да се даде во бегство или да го повтори кривичното дело, надлежниот јавен обвинител до судијата на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје достави и предлог за определување мерка притвор.

Нови вести

Вооружени разбојници ограбиле казино во Порта Влае

Valentina

Пешак потешко повреден во сообраќајка во Скопје

Valentina

Фирма од Кива Паланка неовластено продавала пиротехнички средства

Valentina