October 26, 2021 19:08
Македонија Скопје

Историјата се повторува: Лажните анкети од кујната на ВМРО-ДПМНЕ најавуваа победа на Коце Трајановски со 10% на локалните избори во 2017

Пред секои избори пропагандната кујна на ВМРО-ДПМНЕ шири резултати од лажни анкети спроведени од сомнителни агенции, институти или организации. Најновата анкета што ја шират медиуми блиски на ВМРО-ДПМНЕ е спроведена од некаква „Организација за граѓански активизам и независност”, која нема ниту веб-страница и за која никој нема чуено пред да биде објавена анкетата.

За потсетување, една седмица пред локалните избори во 2017, ВМРО-ДПМНЕ ширеше лажни анкети од нивните партиски институти и агенции дека Коце Трајановски водел во Скопје над 10% пред Петре Шилегов.

Наместо пропагандната лага „Коце Трајановски со убедлива предност пред Петре Шилегов“, вистината како шило излезе на површина на денот на изборите. Кандидатот за градоначалник на Скопје Петре Шилегов победи со над 40.000 гласови предност во однос на кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, уште во првиот круг.

Никој од ВМРО-ДПМНЕ не им се извини на граѓаните за лажната анкета според која Коце Трајановски наводно водел пред Петре Шилегов со 36.2% спрема 26.1%.
На локалните избори за Град Скопје во 2021 ВМРО-ДПМНЕ нема свој кандидат и нема своја политичка понуда за скопјани, освен лажни анкети кои ја фаворизираат лажната „независна“ кандидатка поддржана од партиската коалиција ВМРО-ДПМНЕ-АА-АЛТЕРНАТИВА.

 

Website https://animekisa.in: Watch Hero Mask Season 2 animekisa Episode 9 watch anime dub

Watch anime online for free at AnimeFreak sites like animefreak

GoGoAnime: Onegai☆Twins: Natsu wa Owaranai anime episode Full online free at https://gogoanime.be gogoanime official site

Animepahe: Pokemon: Pokemon Ranger and the Temple of the Sea anime episode Full online free at https://animepahe.cc watch anime online

Liveinternet: https://www.liveinternet.ru/users/animefreakws/post485111770/

Hikingproject: https://www.hikingproject.com/user/201168050/gogoanime-lol