January 26, 2021 09:07
Спорт

Исмаили замина на клупата кај Ренова седнува директорот Нухиу

Откако  по неделниот првенствен пораз од Струга ТЛ (1:0) дојде до разделба на тренерот Бујар Ислами и фудбалскиот прволигаш Ренова, за утрешната нова средба со стружани во четвртфиналето од Купот на Македонија “гипсарите“ ќе ги предводи од клупата директорот Фисник Нухиу. Покрај него на клупата ќе биде еден од помошниците на сега екс- тренерот Ислами, Бехар Укали.

Прашањето кој ќе биде новиот тренер на Ренова ќе биде решавано за време на зимската пауза.

 

That Time I Got Reincarnated as a Slime: Tales - Veldora's Journal (Dub) Episode Full at website https://funimationfree.com gen fukunaga

Watch World Trigger Episode 14 at KissAnime kiss anime