Спорт

Исланд ја декласира Црна Гора, сега чека пораз на Французите

Исланд ги задржа шансите за полуфинале на Европското првенство во ракомет во Унгарија и Словачка кога со 34:24 (17:8) ја декласира Црна Гора во последниот меч по групи и сега ќе се надеваат дека вечерва Данска ќе ја совлада Франција за да добијат место во борбата за медали.

Црна Гора имаше катастрофално прво полувреме пред да се обиде да направи камбек во второто, но Исланд играше постојано со своите контранапади и на крајот го зголеми водството. Омар Инги Магнусон постигна 11 гола за Исланд, од кои 5 од 5 од пенал, а Милош Вујовиќ, пак, беше најдобар за Црногорците со идентични 11 гола.

Со победата, Исланд, дефинитивно, го потврди третото место во групата и борба за 5/6 место, но ќе се надева на историско полуфинале со помош на Данците.

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

anime online That Time I Got Reincarnated as a Slime

watch animes AnimeDao Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)

anime websites My Hero Academia Season 4

Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?

AnimeDao How NOT to Summon a Demon Lord Ω

tải go88